Yarasa gübresi yetiştiriciliği nasıl yapılır?

1934 0
Yarasa gübresi yetiştiriciliği nasıl yapılır

Kararlılık, sermaye, iş gücü ve girişimcilik ruhuna sahipsiniz ancak ne iş yapacağınıza karar veremiyorsunuz. Etrafınızda yapılan işler genellik herkesin yapmış olduğu sıradan çok az kar getiren işlerden hoşlanmıyorsunuz. O zaman sizde eşsiz önerilerimizden yararlanın ve yüksek karla ticaretteki yerinizi alın.. Yarasa Gübresi Yetiştiriciliği hakkında ki detaylı bilgiler bu yazıda…

Ticaret hayatını hızlı bir giriş yapmak istiyorsunuz ve hangi işle uğraşmak istediğinize karar vermediniz. Sizler için dünya piyasasını takip ettik ve ülkemizde yaygın olmayan ancak yüksek kar getiren işleri araştırdık. Bunlardan bir tanesi de yarasa gübresi yetiştiriciliği. Tarım piyasasında gübrenin yeri paha biçilemezdir ve en çok aranan yan ürünler içerisinde yer alır.

Yarasa Gübresi Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır?

Yarasa gübresi yetiştiriciliği

Dünya ve ülkemizde tarım ve tarım ürünlerinde çok ilerleme sağladı. Gerek ihracat gerekse ithal ürünlerle çok geniş bir sektör haline geldi. Sizde bu sektörde söz sahibi olabilirsiniz. Yarasa gübresi tarım alanlarında özellik organik tarımda çok tercih edilmektedir. Bu gübre % yüz organik bir bitki besin kaynağıdır. Organik tarımla uğraşanlar için en uygun gübredir. Diğer hayvan gübreleri söz gelimi tavuk gübresi ya da büyükbaş hayvanlara ait gübreler organik gübre olarak kabul edilmez.

Yarasalar doğal yoldan beslendikleri için gübreleri bütünüyle organiktir. Gübrelerini çok zengin elementler içerir. Yasa gübresi çok az kullanımlarda dahi etkin sonuç gösterir bu sebeple en çok aranan gübre çeşidi budur. Piyasada bu gübreye ihtiyaç çok fazladır ancak yurtdışında yayın olarak üretilse de ülkemizde pek fazla bilinmemektedir. Size de fırsat buradan doğuyor. Ülkemizde mağara bakımından çok zengindir ve yarasa yetiştirmek içinde çok uygundur. Yarasa gübresinin kullanımı çok kolaydır, raf ömrü çok uzundur ve herhangi bir kokusu yoktur.

Toprağa kolaylıkla nüfus ettirilebilir, çevreyi kirletmez, çok zengin bir besin olduğu için toprak ve bitki tarafından hemen kabul edilir. Depolanması kolaydır. Kuru koşullarda muhafaza edilebilir. Toprağı havalandırarak toprağın su tutmasına yardımcı olur. Bu sebeplerden dolayı çok tercih edilmektedir. Ancak ülkemizde üretimi kısıtlıdır. Bu %n piyasada yaygın olarak kullanılacak olan ve fazla bir verim alınmayan, maliyeti yüksek gübreler tercih edilmektedir. Dünya gelinde ise bu gübrenin değeri bilinmektedir ve özellikle organik ürün yetiştiriciliğiyle uğraşan kesimin 1. Tercihidir.

Yarasa Gübresi Nerede Kullanılır?

Yarasa gübresi hangi alanlarda kullanılır sizleri bu konu da bilgilendirelim, evvela tarım alanlarından toprağın hazır duruma getirilmesinden önce verimin artmasına yönelik kullanılır. Kök gübresi biçiminde kullanılabilir, yalnızca tarım alanlarından değil seralarda da etkin şekilde kullanılır. Organik sebze ve meyve üretiminde, bitki üretiminde, çevre düzenlemesine bağlı şekilde çim üretiminde, Karadeniz bölgesine yönelik olarak çay, fındık üretiminde çok yararlıdır.

Evde yetiştirilen saksı çiçekleri ve üretim amaçlı saksı ve süs bitkisi yetiştirmek isteyenler için en uygun gübre çeşidi budur. Bu piyasanın içerisinde çok rahat yer alabilirsiniz. Fazla bir sermayeye ihtiyacınız yoktur. Gerekli ortam ve araç gereçleri temin ettikten sonra fizibilite yaparak sektördeki yerini alabilir hatta sektörde öncü bile olabilirsiniz.

Her şey sizin istek ve arzularınız ile mümkündür. Ben sıra dışı bir iş yapmak istiyorum. Sermayemi çok iyi değerlendirmek istiyorum diyorsanız sizin için en uygun mesleklerden birisidir. Yarasa gübresi yetiştiriciliğiyle kısa sürece çok yol alarak adınızdan söz ettirebilirsiniz. Piyasadaki ihtiyaçtan yararlanıp çok güzel bir çevre edinip işlerini günden güne büyütmeniz için ilk adımı bir an evvel atmalısınız. Ülkemizde bu işi yapan birkaç firma vardır dünyada ise oldukça yaygındır.

Nedeni ise dünya organik tarım ürünleri yetiştirme alanları çok fazladır. İnsanlar artık organik ürünlerin kıymetini çok daha iyi anlamaktadır. Sağlıklarına değer veren toplumların 1. Tercihi organik ürünler olmaktadır. Sizde ülkemizde hızla büyüyen bu sektörde yerinizi bir an evvel alın..