XRP Etkinliğinde Görülen Son Anormallik Güçlü Sinyaller Veriyor

xrp

Analistler, XRP etkinliğinde görülen son anormalliğin, güçlü sinyaller verdiğini açıklıyor. Piyasanın bu en popüler kripto para birimlerinden olan XRP’de görülen anormal hareketlerin bir ipucu olduğu söyleniyor. Piyasa değerine bakıldığında, en büyük yedinci kripto para birimi olarak görülen XRP’nin, hafta sonunda ilginç hamleler yapması bekleniyor.

XRP Hamlelerinden Biri İşlem Hacmindeki Artış

XRP etkinliğinde oraya çıkan hamlelerden bir tanesinin, işlem hacmindeki artış olduğu söyleniyor. Blockchain analitik firması Santiment, konu ile ilgili olarak bir veri yayınlıyor. Yayınlanan bu veri, Cuma günü kapanışta XRP işlem hacminin hızlı bir şekilde arttığını ortaya koyuyor. 18,7 milyar Dolar’a yükselen bu işlem hacminin önemli bir sinyal olduğu gözden kaçmıyor. Analistler, bu yüzden olağandışı hamlelerin olabileceğini düşünüyor.

Bunun yanı sıra, 0,33 Dolar’dan işlem gören XRP, bir miktar da geri çekilmiş gibi görünüyor ve bunun nedeni olarak genel piyasadaki düşüş gösteriliyor. XRP’nin yüzde 1,8 oranında gerilemiş olması, bir ay öncesine ait fiyatının yaklaşık yüzde altının üzerinde el değiştirmesine engel teşkil etmiyor. 0,35 Dolar civarında olan XRP fiyatının şu anki seviyesine inmesinin, yükselişin ardından kar elde etmek için satış yapan yatırımcılar yüzünden olduğu düşünülüyor.

Analistler, MACD göstergesinin negatif eğilimde olduğunu ifade ediyor. XRP fiyatının 9 Üstel Hareketli Ortalama yani EMA çizgisine düştüğü dile getiriliyor. Bunun da önemli bir sinyal olabileceği konusu gündeme geliyor. XRP fiyatının, eğer 9 EMA seviyesinin üzerinde kalmayacak olursa, 0,3296 Dolar’a düşebileceği düşünülüyor.

XRP ve SEC arasındaki Dava

Analistlerin ifadesine göre 2020 yılının Aralık ayında SEC tarafından açılan davanın sonuçlanması, XRP fiyatının yukarı yönde bir hamle göstereceğine işaret ediyor. Henüz, 2018 yılına ait rekorunu kıramayan XRP için, yeni bir ATH hamlesi yapabileceği söyleniyor. Fakat daha önce piyasanın toparlanması gerekiyor.

XRP’nin Olağandışı Fiyat Hareketine Yoğun İlgi Gösteriliyor

Popüler altcoin Ripple olarak da adlandırılan XRP için bir rapor yayınlanıyor. Bir veri analiz şirketi olan Santiment’in yayınladığı bu yeni rapor, kripto para biriminde önemli yükseliş işaretlerinin mevcut olduğunu kanıtlıyor. Kripto kışının piyasalar üzerindeki etkisini devam ettiriyor ve 15 Temmuz tarihinden itibaren XRP işlem hacmi %1,500 oranından fazla yükseliyor. Ağ etkinliğinde yaşanan artışın kısa ömürlü olduğu söyleniyor ancak bu hareket, fiyatlanmada yaklaşan bir artışa işaret edebiliyor.

15 Temmuz itibari ile işlem hacmindeki bu ciddi artış, yatırımcıların dikkatlerini bu kripto para birimine çekmelerine neden oluyor. Artışın, bu kripto para biriminin fiyatını önemli ölçüde yükselteceği sanılıyor. Santiment, 15 Temmuz günü geç saatlerde tüm büyük kripto para borsalarında XRP’nin fazlasıyla ilgi gördüğünü duyuruyor. 23:00 ile 00:00 saatleri arasında yaklaşık olarak 19 milyar XRP tokeninin alınıp satıldığı doğrulanıyor.

XRP İşlem Hacmi Gelen Hızlı Yükselişin Ardından Önceki Seviyelerine Geriliyor

Tenik açıdan bakıldığı zaman, XRP’nin son üç günde %13,3 oranında artış kaydetmesinin ardından önemli bir direnç alanına yaklaştığı görülüyor. 4 saatlik grafikte geliştirilen paralel kanalın üst sınırının oluşturduğu, 0,35 Dolar seviyesi civarındaki önemli engeli aşması için bu kripto para biriminin yeterli ivme kazanması gerekiyor. 0,45 dolar seviyesinden 200 saatlik hareketli ortalamaya doğru bir yükseliş kırılmasını tetiklemesi gerektiği de söyleniyor.

Kripto para biriminin bu olumlu görünümünün, 0,35 dolar seviyesindeki direnç duvarından gelen bir ret ile geçersiz kılınabileceği de öngörülenler arasında yer alıyor. Belirtilen fiyat seviyesi aşılamazsa XRP’nin, 0,32 Dolar seviyesinin altına gerileyebileceği ve XRP’nin bu hayati destek alanını kaybetmesi durumunda 0,30 Dolar ve hatta 0,25 Dolar seviyelerine düşebileceği belirtiliyor.