Vefk Ne İşe Yarar? Vefk Nedir, Vefk Yaptırmak

1183 0

Vefk, dinsel anlamda büyüden daha masum ama klasik dua ritüelleriyle kabul olamayacağına inanılarak yaptırılan bir çeşit muskadır. Koruma ya da özellikle zor bir arzuya ulaşılma amacıyla yaptırılabilen türleri vardır. Büyü gibi kişinin iradesine öngörülemeyen, ağır bir etki etmez, ancak Kuran ayetleri, Allah’ın isimleri gibi pek çok şey barındırdığından vefk yaptıranlar genelde istediklerine ulaşırlar. Elbette bu dileğe ulaşmanın da bazı koşulları olmalıdır. Vefk tutmadı sorunuyla karşılaşan herkesin önemsemediği bir detay vardır ki o da vefk yapacak medyumu iyi seçmeleri gerektiğidir. Çünkü vefk yapımında görünmeyen varlıkların görevlendirilmesi sık rastlanan bir olgudur. Onların idare edilmeleri ve görev verilmesi de hatırı sayılır bir ölçüde ilim gerektirir.

Vefk Nasıl Yaptırılır?

Vefk ilmi birçok matematik işlemini ve dini bilgiyi bünyesinde barındırır. Bu nedenle evde vefk hazırlama gibi saçma bir işe asla girişmeyiniz. Vefk yazarken alfabedeki her harfe bir karşılık sayı gelir. Bu sayılarla çeşitli hesaplar yapılır ve Vefk içindeki her hanenin görevli bir Hüddam koruyucusu vardır. Ruhanî varlıklarla iletişim kurmak, Vefk içine yazılan harfleri ebcet hesabına uygun yazmak, niyete uygun ayet ve tılsımlı sözleri bilmek tamamıyla gerçek bir medyumun işidir.

Ayrıca vefk yazan medyum astroloji ilmine de vakıf olmalıdır. Çünkü Vefk gezegen ve yıldızların hareketine, yani dinde Yıldızname olarak bildiğimiz o uygulamaya da paraleldir. Fizik, astronomi, metafizik, enerji bilimi ve dinsel gizli ilimler konusuna hâkim olan işinin ehli bir hoca bu işin içinden kolayca çıkabilir.

Bize Vefk Yaptırıldığını Nasıl Anlarız?

Bir kişi eğer vefk yazan medyum sayesinde bir işlem yaptırdıysa, bunu anlamanın yolları o kadar kolay değildir. Elbette birkaç ipucu üzerinde durarak bunları değerlendirebiliriz ama büyü, vefk ya da nazar gibi durumların belirtileri birbirlerine aşırı derecede yakındır. Vefk amacına bağlı olarak şu tür belirtiler gözleyebilirsiniz:

  • Rüyalarda bir nesne ya da bir kişi üzerinde sık odaklanılması
  • Kişide ağırlık çökmesi hissinin fazlaca yaşanması
  • Sık dalıp gitmeler
  • Arada üşüyor olma hissi
  • Vefk konusu olan karşı tarafın nadiren içindeki ses tarafından düşüncelerine farklı yönler verilmesi durumu

Vefk Günah Mıdır?

Vefk yazmak günah değildir. Yani amacına göre günah olarak sayılabilecek durumları da vardır ancak Allah’ın isimleri, Kuran ayetleri, melekler, dinsel diğer mitler ve özel ilimler kullanılarak yazılan vefk, eğer hüsnüniyet güdülerek yazılıyorsa kişiye esenlik verir. Beklentinin kabulünü Allah katında sağlar, yalnızca güvenilir bir hocadan vefk yazdırmalısınız. Şer konusunda yapılan işlemler için asla vefk yazdırmamalısınız. Vefk Allah’ın isimleri ve ayetleriyle dileğin Allah’tan, uygun bir şekilde istenmesidir. Dolayısıyla eğer şer bir niyetle vefk hazırlatırsanız bunun karşılığında ya arzunuz kabul edilmez ya da Allah sizi arzunuzun kötü niyetinden dolayı cezalandıracaktır.

Vefk Neden Tutmaz?

Yazılan bir vefk işleminin tutmadığı bazı durumlar vardır. Bunlardan en önemlisi işi bilen, garantili bir medyum desteği alınmadığı durumlardır. Ancak bazı durumlarda ünlü hocaların yazdığı vefk ya da muskalar da beklentiyi tam anlamıyla karşılamazlar. Bunun bazı sebepleri vardır, örneğin:

  • Vefk taşımak konusunda kişinin pek bir bilgisinin olmaması.
  • Medyumun söylediği, özellikle belirli zaman aralıklarında yapılması gereken duaların ya da zikirlerin yapılmaması
  • Kişinin vefk üzerine verdiği enerjinin yeteri kadar olmaması, çünkü bu enerji ruhanî varlıkların görevine etki eder.
  • Vefk yazacak medyumun ilim konusunda yetersiz olması.
  • Kişinin verdiği bilgilerde hata olması ve vefk öncesi bakım anında kişi kaynaklı hatalı bakım yapılması.

Bu tür durumlara mahal vermeden, kararını verdiğiniz işlemin tutması için size eşlik eden medyuma tüm özverinizle yardımcı olmalısınız.