Ulefone Armor X6 Pro Tanıtıldı

1131 0
Ulefone Armor X6 Pro

Ulefone şirketinin 2015 yılında Çin merkezli kurulan bir teknoloji şirketi olduğu biliniyor. Şirket, piyasaya sürdüğü akıllı telefonlar ile her seferinde ve kısa sürede adından söz ettirmeyi başarıyor. Özellikle çıkardığı dayanıklılığı yüksek akıllı telefonlar kendi segmentinde kullanıcılar tarafından fazlasıyla ilgi çekiyor. Şirket yaptığı etkinlikle dayanıklı akıllı telefon cihazlarına bir yenisini daha ekliyor. Ulefone Armor X6 Pro adı verilen telefonun teknik özellikleri de tanıtımda ortaya çıkıyor.

Ulefone, akıllı ve dayanıklı telefon pazarının önemli oyuncularından olarak görülüyor. Pazarın bu önemli oyuncusu, şimdi de farklı tasarıma sahip Armor X6 Pro modeli ile yine dikkatleri üzerine topluyor. Bu farklı tasarıma sahip modelin oldukça dayanıklı bir gövdeye sahip olduğu görülüyor. Akıllı ve dayanıklı telefon sektörünün önemli markalarından olan Ulefone’un bu yeni modeli, Ulefone Armor X6 Pro dayanıklılığı ile fazlasıyla dikkat çekiyor.

Ulefone Armor X6 Pro Modelinin Özellikleri Neler?

Akıllı ve dayanıklı telefon pazarı, bir dönem CAT ile başlamıştı ve Samsung bile bir dönem bu dayanıklı telefon pazarına göz kırpmıştı. Bugün, dayanıklı akıllı telefon pazarının çok daha sakin olduğu görülüyor. Bu dayanıklı gövde yapısına sahip akıllı telefon modeli, kamera, hoparlör, USB girişleri ve düğmelerinin suya dayanıklı olmasıyla ön plana çıkıyor. Modelin USB girişleri, özel bir tıpa ile kapatılıyor.

Modelin IP68 ve IP69K sertifikalarını almasını sağlayan en büyük faktör olarak, bu her parçayı koruyan suya dayanıklı yapı görülüyor. IP68 sertifikasının suya dalmaya ve aşırı toza dayanıklı bir gövde yapısına işaret ettiği biliniyor. IP69K, sertifikası ise su jetine, 30 metre suya bir buçuk saate kadar dalma ve yüksek seviyede toza dayanıklı bir gövde için veriliyor.

Bu iki sertifikaya sahip olmasına neden olan özellikleri ile Ulefone Armor X6 Pro, en dayanıklı akıllı telefon modellerinden biri haline geliyor. Telefonun özellikleri şu şekilde sıralanabiliyor:

  • MediaTek Helio A22 4G işlemci
  • 5 inç IPS LCD ekran
  • 4GB RAM
  • 32 GB depolama
  • 5 Megapiksel ön ve 13 Megapiksel arka kamera
  • 1080p video kaydı
  • 4.000 mAh batarya
  • 150 x 78.9 x 14.4mm, 227 gram

Ulefone Armor X6 Pro ABD Askeri Standardı MIL-STD-810 G’ye Sahip

ABD askeri standardı olan MIL-STD-810 G standardına da sahip model, bu anlamda yüksek sıcaklıklara da dayanabiliyor. Model, Android 12 ile geliyor ve 5 inçlik IPS LCD ekran yapısına sahip olmasıyla karşımıza çıkıyor. Modelin MediaTek Helio A22 4G işlemcisi ile gelmesi ve 4 GB RAM ve 32 GB dahili depolamaya sahip olması da bir başka önemli faktör arasında yer alıyor.

Ulefone Armor X6 Pro Özellikleri Kamera Açısından İddialı Olmasa da Önemli Özelliklere Sahip

Model, arka kamerasında 13 Megapiksel çözünürlüğe sahip çift LED’li bir arka kamera ile dikkat çekiyor. Armor X6 Pro 5 Megapiksel çözünürlüğünde bir ön kameraya sahip. Su altı fotoğrafçılığı için de su geçirmezlik özelliği önemli avantajlar sunuyor. Arka kamera özelliği olarak da 1080p video çekme özelliği gösteriliyor.

Bu dayanıklı akıllı telefon modeli, 4000 mAh büyüklüğünde bir batarya ve NFC çipi ile dikkat çekiyor. Telefon bu NFC çipi sayesinde Google Pay desteğine de sahip oluyor. Modelin toplam ağırlığı ise 227 gram civarı. Bu tür dayanıklı akıllı telefon modelleri ülkemize pek gelmiyor. Ama genel anlamda zor şartlarda çalışıp mesai yapan kişilere yönelik geliştiriliyor. Bu nedenle, son dönemde dayanıklı akıllı telefon modelleri çok daha fazla rağbet görmeye başlıyor.