Limonun Mucizevi Faydalarının Farkına Varın

1814 0
Limonun Mucizevi Faydalarının Farkına Varın

Limonu fark etmeden o kadar çok kullanıyoruz ki, hayatımızda ki önemini anlamamız için önce çıkarmak gerekiyor. Bu sıcak yaz günlerinde bir bardak soğuk limonataya kim hayır diyebilir? Ama limonun önemi sadece yiyecek ve içeceklerle sınırlı değil.

Limonun mucizeleri

Limonun saçlarda rengi açıcı bir etkisi olduğunu biliyor musunuz? Evet, yanlış duymadınız. Saçlarınızın rengini açmak için bilmediğiniz kimyasalları saçınıza sürmenize gerek yok. Güneşe çıkmadan saçınıza limon suyu sürüp daha sonra güneşe çıkmanız yeterlidir.

Limonun faydaları sadece yemek ile ilgili değil demiştik. İşte bunlardan bir tanesi; Limonun tırnakları güçlendirdiğini biliyor musunuz? Manikür ve pedikürü sık yapıyorsanız tırnaklarınız mutlaka yıpranacak ve güçsüz düşecektir. Bir yemek kaşığı limon suyu ve zeytinyağını karıştırarak tırnaklarınıza sürerseniz, kısa zamanda güçlenecek ve sertleşecektir

Dudaklarınız kuruyup pul gibi dökülüyor mu? Gece yatmadan önce dudaklarınıza limon suyu sürmek ertesi günü yumuşak ve pürüzsüz bir dudakla uyanmanıza neden olacaktır.

Saçlarınız ve cildiniz de aşırı yağlanma var ise, bunun çözümü yine limonda saklı. Limon suyunu saçlarınıza ve cildinize sürerseniz vücudunuzda ki ve saçlarınızda ki yağ oranlarını dengeleyecektir. Yani limon etkisini buradan da anlayabilirsiniz. Üstelik sadece yağı dengelemek ile de kalmaz cildinizi oldukça parlatır. Ayrıca güneşin UV ışınlarına karşı da cildinizi koruyacaktır.

Dişleri beyazlatacak bir formül mü atıyorsunuz? Karbonat ve limon suyunu karıştırarak dişlerinize sürün. Biraz bekledikten sonra dişlerinizi fırçalayın. Farkı göreceksiniz.