İnternetten ikinci el kıyafet satışı nasıl yapılır?

1944 0
İnternetten ikinci el kıyafet satışı nasıl yapılır

İnternetten ikinci el kıyafet satışı nasıl yapılır? Hem evlerimizin rahatlığında zaman geçirip hem de para kazanmayı hangimiz istemeyiz? Hazır zamanın getirdiği fırsatlar ile de olabildiğince zahmetsiz bir hale dönüşmüşken bu dileğimiz, neden olmasın ?

İnternetten ikinci el kıyafet satışı nasıl yapılır?

Evde üretimi yapılan ürünlerin web üzerinden satımı çağımızda epey bir popüler. Bu amaçla kurulmuş olan ve işletilen web sitelerinden tutun da daha farklı amaçlarla kurulmuş sosyal mecralarda bu piyasaya hizmet etmektedir diyebiliriz. Örneğin instagram, fotoğraf tabanlı bir sosyal medya olduğu için insanların tasarımlarının müşterilere sunulmasında fazlaca tercih ediliyor. Evde, kendi ortamınızda tasarladığınız kıyafetleri, eğer dikiş bilmiyorsanız bir terzi vasıtası ile ortaya çıkarabilir ve satabilirsiniz, dikiş biliyorsanız ise işiniz çok daha masrafsız ve kolay olacaktır. Gerekli malzemeleri elinizde bulundurduktan sonra üretim tamamıyla size ait olacaktır.

İnternetten ikinci el kıyafet

İnternetten Kıyafet Satışı Nasıl Yapılır?

1- Üretim Aşaması

Ticarette ve dahi İktisatta temel gaye üretimde nitelikli malı ekonomik fiyata mahal etmekten geçer. Bu yöntemle kazanacağınız kâr oranı yükselir. Ayrıca nitelikli bir ürün ortaya koyduğunuz vakit insanları daha da çekecek ve müşteri potansiyelinizi git gide arttırarak adınızı duyurabileceksiniz.

2- Sunum Çok Önemli

Her alanda olduğu gibi bu alanda da ürünlerin müşteride ışıltısını belli etmesi çok önemli. Dikkat çekici ve şık bir sunumla alıcı gözleri üzerinize çekebilirsiniz. Herkesin zevki farklıdır elbet ama size önerim, göz yorucu bir şatafattansa sadeliğin dengeli güzelliği olacaktır, daha çok ilgi göreceğinden emin olabilirsiniz.

3- Kaz Gelecek Yerden …

Bir işe başlarken elbette belirli bir sermaye olması gerekir yahut maliyetsiz iş olmaz diyelim, ancak bu işte yapacağız maliyetler öyle absürd rakamlar olmayacaktır. Ufak bir yatırım ile büyük kârlar elde edebilirsiniz. Burada maliyetin en az boyutta olmasını da siz ayarlayacağınız için, kendinize en ideal şartlarda işe başlayabilirsiniz ki unutmayın bu iş ufak bir yatırım ile güzel kârlar elde edebileceğiniz bir iş.

4- İstikrar

Pes etmeyin, asla! Bu işe baş koyup giriştiyseniz iyi bir istikrar gösterdiğiniz takdirde boynu bükük çıkmayacaksınız. Önemli olan verdiğiniz emeklerin boşa çıkmayıp sonuca ulaşmanız ise burda devamlılık olması gerektiğine inanın ve yılmadan devam edin. İşin başlarında umduğunuz başarıyı sağlayamadıysanız yılmayın, kimse yükseklerden başlamıyor. Bir merdiven gibi düşünün, başta ilk basamaktasınız ama devam ettikçe yukarılara çıkacaksınız, böyle düşünün.

5- Ulaşım ve Ödeme

E-ticaret sayesinde kargo piyasasının büyüdüğünü görmek kaçınılmaz oldu. Bunun beraberinde toplumumuzun EFT havale gibi işlemlerde de bilgi ve tecrübesinin arttığını söyleyebiliriz. Siz de ürünlerinizi kargo EFT havale vs. Gibi seçeneklerle müşterilerinize ulaştırmayı düşünebilirsiniz. Aşinası olmadığınız bir durum olarak görebileceğiniz bu metotları aslında bir hayli zahmetsiz görmenizi öneri ederim.

6-Araştırma Yapın

Akıl akıldan üstündür, bu sahada bilgi sahibi, deneyimli kişilere sorularınızı yönlendirip insanlardan yararlanabilirsiniz. Sizin için en ideal sosyal ortam hangisi olacaktır, bu işin incelikleri neler, kâr oranını çoğaltmak için malları nerelerden nasıl temin etmelisiniz? Bu ve bu gibi pek çok soruyu çevrenizden ve yine internetten yardım alarak araştırıp öğrenebilirsiniz. Unutmayın, herhangi bir işte beceri sahibi olsanız bile fikir almak, bilmediğinize bilmiyorum diyebilip öğrenmek size bir hayli artı katacaktır.

7- Çalışma Saatleri

İş yerinizin hem de evinizin olması size kolaylık sağlayabileceği gibi, evde olduğunuz her vakit kendinizi çalışmaya yönlendirmeniz gibi de bir algı oluşturacağı için güçlük da çıkarabilir. Burada terazi sizin elinizde, dengeyi kurmanız hem kendi hem iş hem de aile yaşantınız için en verimli hal olacaktır. Bu konuya değer vererek fırsatları lehinize kullanabilir ve de veriminizi bir hayli artırabilirsiniz.