Hamilelikte Buz Maskesi İle Cildinizi Koruyun

1804 0
Hamilelikte Buz Maskesi İle Cildinizi Koruyun

Hamilelikte Buz Maskesi İle Cildinizi Koruyun! Yaz sıcakları bastırdığı için hepimiz bir güzel serinletici, ferahlatıcı alternatifler avcısı olup çıktık resmen. Kulaktan kulağa envai çeşit tavsiye dolaşıyor ortalıkta. Hepsi buhar olup uçmadan biz de kendi tavsiyemizi yapalım dedik. Biliyorsunuz bizim tavsiyelerimiz genel olarak çok yönlü olur. Yani birden çok yararı olan tavsiyelerde bulunmayı severiz. Buz maskesi tavsiyemiz de yalnızca sizi serinletmeyi değil, hem de cildinizi güzelleştirmeyi, gençliğinizi korumayı hedefliyor. Uygulaması en kolay maskeler listesinde de şüphesiz bir numara.

Öyleyse buz kalıplarınızı boş bırakmamaya dikkat edin ve hemen harekete geçin. Yapmanız gerekli olan şey çok kolay, her akşam yatmadan önce ya da şart değil arzu ettiğiniz zaman aralığında buzu alın elinize ve yavaşça, hiç bastırmadan yüzünüzde gezdirmeye başlayın.

Yüzünüzde hiç makyaj olmaması gerektiğini hatırlatalım. Bu şekilde hafif dairesel hareketlerle buzu eritene kadar yüzünüzü serinliğin karşı konulmaz çekiciliğine bırakın. Buz küplerini dilerseniz vücudunuzun başka bölgelerinde karın, bacak, kalça gibi selülitlerin daha yoğun görüldüğü kısımlarında da gezdirebilirsiniz. Çünkü bu maskenin selülit savar bir etkisi de söz konusudur.

Maskeyi uygulama işi bittikten sonrada ıslak bölgeleri havlu kağıtla hafifçe silin, kurulayıp bırakın. İşlem bu kadarcık ama etkisi hiç de bu kadarcık değil! Buz maskesini haftada ya da iki haftada bir uygularsanız cildinizi sarkmalara ve kırışıklıklara karşı kuvvetli bir biçimde koruma altına alabilirsiniz. Hiç yorulmadan, hiç bunalmadan genç kalmak buna denir!