Hamilelik Lekelerinden Kurtulun

2214 1
Hamilelik Lekelerinden Kurtulun

Hamilelik Lekelerinden Kurtulun! Kadınlara verilen en özel hediyedir anne olmak. Bir bayanın yaşadığı belki de en güzel duygudur. Güzel duygulardır ama zorluda bir süreçtir. Hamilelik boyunca pek çok zorluğa katlanılır. Sonunda ise mutlu an gelir ve bebeğe kavuşulur. Bundan sonra ise anne olmakla beraber bazı bayanların yüzünde bazılarının vücudun değişik yerlerinde çeşitli lekeler kalır.  Bu sorun her doğumdan sonra ortaya çıkmaz, kişinin hormonal dengesine göre farklılık gösterir.

Lekeler Nasıl Gider?

Cilt lekelerinin zaman içerisinde azalması mümkündür. Biraz beklemek ve cildin kendisini yenilemesini beklemek gerekebilir. Doğal ürünlerden yapılan nemlendiriciler kullanılmalı. Fazla makyajdan kaçınılmalı,  güneşe çıkıldığında yüksek korumalı güneş kremlerini kullanılmalı.

Cildin yenilenmesine katkıda bulunmak üzere, her gün soğuk suyla masaj yapılabilir.
Doğal bir krem yapılabilir. Bir çay kaşığı zencefil bir çay kaşığı tarçın ve bir yumurta akını karıştırılarak istenen bölgeye sürün ve 30 dakika bekletip suyla temizleyin. Bu karışım her gün kolaylıkla uygulanabilir.

Lekelere Karşı Doğal Maske

Öncelikle cildinizi temizleyin.
1 kaşık taze sıkılmış limon suyuyla 4 tane çatalla ezilmiş çileği iyice ezip karıştırın. Bu karışımı cildinize sürün ve 20 dakika bekleyin. Sonra, yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

1 comment

Comments are closed.