Gür ve Çekici Kirpikler İçin Öneriler

1953 0
Gür ve Çekici Kirpikler İçin Öneriler

Gözlerin güzelliğini öne çıkaran ve bakışların etkisini artıran en önemli unsur, uzun ve gür kirpiklerdir. Bakışları derinleştirdikleri için kirpikler yüze ayrı bir anlam da katabilirler. Pek çok kadının en büyük hatası cildinin, saçlarını bakımına gösterdiği özeni kirpiklerine göstermemesidir. Kirpik bakımını gönül rahatlığıyla ihmal ederken rimel sürmeyi hiç aksatmamak da cabası. Oysa kirpiklerimiz de cildimiz, saçımız gibi iç ve dış etkenlerden etkilenirler. Kuruyup, dökülmeleri zaten bir işarettir. Bakımsızlıktan hasara uğramalarının bir sonucudur.

Bu nedenle özellikle de her gün makyaj yapan, rimel süren kadınların kirpiklerine onarıcı bakım uygulaması gerekir. Çünkü makyaj malzemeleri ve temizleyici ürünlerdeki kimyasallar olumsuz etkileriyle kirpiklerin yıpranmasına yol açabilmektedirler. Bunun sonucu da dökülen, cılız, kısa kirpiklerdir. Biraz özenle herkesin hayranlık duyacağı kirpiklere kavuşmak hayal değil!

Kirpik bakımı için kozmetik ürünler yerine doğal bitkisel yağlardan faydalanmanızı tavsiye ederiz. Çok hassas bir yapıya sahip olduklarından kimyasal içerikli ürünler kirpikleri dışarıdan onarsalar da özünde besleyici bir etki göstermezler. Ancak kirpiklerin beslenmeye ihtiyacı vardır ve bunun için de tam olarak nemlendirilmeleri gerekir.

Kirpikler İçin Doğal Bakım

Hint yağı ve badem yağı karışımı ile kirpiklerinizi derinlemesine nemlendirebilir ve gürleşmelerini sağlayabilirsiniz. Küçük bir şişede eşit ölçüde karıştırdığınız hint ve badem yağlarının birlikteliği kirpiklerin onarılması için gerekli bakımı yapacak güçtedir.

Uygulama için iki hafta boyunca gece yatmadan önce bu karışımdan dipten uca doğru kirpiklerinize sürün. Sürme işlemi sırasında yağı gözlerinize kaçırmamaya dikkat edin. Kirpikleri onaralım derken gözleri yakmak, acıtmak çok mantıklı olmaz tabii. Böyle bir sorun yaşamamak için kirpik diplerini yağlarken kulak kürdanı kullanabilirsiniz.

Her gece aksatmadan bu işlemi tekrarlayanlar, on beş günün sonunda kirpiklerini tanıyamayabilirler.