Evinizin Bir Odasını Kiraya Verebilirsiniz

1944 0
Evinizin Bir Odasını Kiraya Verebilirsiniz

Ek iş yaparak para kazanmak dilerseniz, yapabileceğiniz pek çok iş alanı vardır. Ancak siz sermayesiz ve vakit almayan bir iş yapmak dilerseniz, evde kullanmadığınız odaları kiraya vererek ek gelir kazanabilirsiniz. Evinizin kullanmadığınız odalarını yerli ve yabancı turistlere kiraya vererek güzel paralar kazanabilirsiniz.

Evin bir odasını kiralayarak para kazanmak sermayesiz bir iş olduğu için, işe başlarken ek bir bütçe ayırmanıza ihtiyaç yoktur. Yapmanız gerekli olan tek şey, kiraya vermek arzu ettiğiniz odaları uygun şekilde düzenlemektir. Evinizin bir odasını kiraya vermek arzu ettiğiniz odaların yatak çarşaflarını ve havlularını değiştirin. Odalarınızı kiracılarınız için hazırladıktan sonra kiracılarınızı bekleyebilirsiniz.
Evin odasını kiralayarak para kazanmanın artıları olduğu kadar eksileri de vardır. Bilmediğiniz tanımadığınız yabancı insanlarla evinizi paylaşmanın vermiş olduğu bir huzursuzluk hissedebilirsiniz. Evinizde yabancı varken, her zamanki kadar rahat olamazsınız. Özel yaşamınız kısıtlanabilir. Bunları göze aldığınız takdirde evinizin odalarını kiraya verebilirsiniz.
Evinizin odasını kiraya vererek, bulunduğunuz şehre, evinizin konumuna ve merkeze yakınlığına bağlı şekilde ortalama 500 -1000 tl arası bir gelir elde edebilirsiniz. Evinizin konforuna göre bu rakam artabilir veya eksilebilir.

Evin Bir Odasını Kiraya Verme

Evinizin Bir Odasını Kiraya Verebilirsiniz
Evinizin odasını kiraya vererek para kazanmanın bir takım zorlukları vardır. Kiracılarınıza siz hizmet edeceğiniz için, iş yükünüz artabilir. Banyo ve tuvalet alanları ortak kullanıldığı alanlar olduğu için, sıklıkla temizlenmesi gerekir. Kiracılarınızla mutfağı da kullanmak üzere anlaştıysanız, mutfak eşyalarınınız yeri değişebilir. Eşyalarınız kırılabilir, kişisel eşyalarınız kiracılarınız tarafından kullanılabilir. Tüm bu olumsuz yönlerinin yanında kiracılarınızla anlaştığınız takdirde sağlam ve samimi dostlar kazanmış olursunuz ki bu işin en güzel yanı budur.
Evin odasını kiralayarak para kazanmak için, kiracılarınız için ayırdığınız odayı hazırladıktan sonra ikinci aşama kiracı bulmaktır. Evinize kiracı bulmak için, insanların ağırlıklı olarak kullanmış olduğu sitelere sahibinden.com, booking.com gibi alışveriş sitelerine ilan verebilirsiniz. Odaya ihtiyacı olan insanlar size geri dönüş yapacaktır. Şartlarda anlaştığınız takdirde evinizi kiraya verebilirsiniz.

İnternet sitesine ilan verirken evvela profilinizi oluşturun. Profilinizi meydana getirirken, kendi bilgilerinizi, evinizin özelliklerini, kiraya vermek arzu ettiğiniz odanın özelliklerini, balkonu veya banyosu var ise özellikle belirtmeniz gerekir. Kiracılar için ayırdığınız odanın resmini çekerek ilana eklerseniz, müşteri çekmekte bir adım öne geçmiş olursunuz. İlanınızda odanızın kaç kişilik olduğu, evinizin adresini ve arzu ettiğiniz ücreti belirtin. Böylece sonradan sıkıntı yaşamazsınız.

Evin Odalarını Kiralama

Evin Odalarını Kiralama

İnternet sitesine ilan verirken, ayrıntıları belirtmekte fayda vardır. Evinizde internet ağı var ise internet, çamaşır makinası, mutfak, buzdolabı, küvet, duşakabin gibi kiracılarınızın kullanabileceği eşyaları ve aletleri yazarsanız, insanlar ona göre hareket eder. Evinizi kiralayacak kişiler, turistler olacağı için, muhtemelen arabaları olmayacaktır. Bu sebeple şehir merkezine ulaşımı kolay olan yerler tercih etmek isteyeceklerdir.

İlanınızı verdikten sonra sık sık siteye giriş yaparak, ilanınızın aktif olduğuna dair güncelleme yapın. İlanınızı güncellediğiniz müddetçe ilanınız arama motorlarında üst sıraya çıkar. Evin bir odasını kiraya vererek daha fazla para kazanmak için, hizmetlerinizi çeşitlendirebilirsiniz.

Ev yemeği hizmeti sunmak, tercih sebeplerinden birisidir. İnsanlar eve geldikleri zaman aradıkları ilk şey sıcak bir yemektir. Bununla beraber kuru temizleme, ütü, şehir içinde rehberlik gibi ek hizmetler sunabilirsiniz. Hizmetlerinizi çeşitlendirdiğiniz takdirde kiracı bulmakta daha kolay olacaktır. Bu işten ekstra ücret kazanmak için, insanların tatil için tercih ettikleri zamanlarda, yılbaşı, sömestr tatili, bayram ve yaz mevsiminde fiyatlarınızı artırabilirsiniz. Müşterilerinize nitelikli hizmet sunarak, müşteri portföyünüzü geliştirebilirsiniz. Müşterileriniz sizden ve hizmetlerinizden memnun kaldığınız müddetçe size geri dönüş yapacak, sizinle çalışmaya devam edecektir.