Cildiniz Kuru İse Bu 6 Adımı Mutlaka Uygulayın

1966 0
Cildiniz Kuru İse Bu 6 Adımı Mutlaka Uygulayın

Cildiniz kuru ise bu 6 adımı mutlaka uygulayın güne daha ışıltılı ve sağlıklı bir cilt ile başlayın. Öncelikle kuru cilt olarak adlandırılan cilt yeteri kadarda yağ ve cildin ihtiyacı olan nem dengesinin sağlanamaması durumunda ortaya çıkan pul pul görünüme verilen addır.
Kuru ciltler basite alınmayacak kadar önemli olup çok sık rastlanılan cilt sorunlarından sadece bir tanesidir. Kuru ciltlerin ihtiyacı olan yağ ve nem seviyesine ulaşmak için birtakım cilt bakımı rutinleri uygulanır. Kuru cilde sahip olanlar için en iyi maske önerileri.

Kuru Ciltlerin Yapısı Diğer Ciltlere Göre Nasıldır?

Kuru ciltler yapı olarak normal ve karma adını verdiğimiz yağlı ciltlere göre elastik yapısı en az olan cilt tipidir. Bu elastikiyetin olmaması kişilerde genellikle gergin bir cilt tipi ve kaşıntı eğiliminin hat safhada görülmesine yol açar. Bu sorunla başa çıkmak adına uygulanabilecek adımları yapmanız önerilir.

Kuru Cilt Yapısına Sahip Bireylerin Dikkat Etmesi Gereken Hususlar

Kuru cilt yapısına sahip ciltlerin dikkat etmesi gereken hususlar vardır. Bunlardan bazıları;
– Öncelikle beslenme ve bol su tüketimine dikkat edilmeli
– Sabun seçiminde dikkatli olmaları gerekir.
– Yaz-kış mevsimsel olarak nemlendirici kullanmayı ihmal etmemeli
– Duş alırken aşırı sıcak su kullanımından uzak durulmalı
Tüy alımı esnasında traş köpüğü gibi yardımcı ürünler kullanımı şeklinde sıralanabilir.

Özel Bakım Kremleri İle Cilt Kuruluğuna Son

Cildiniz kuru ise bu 6 adımı mutlaka uygulayın adlı başlığımızda kuru ciltlerle başa çıkmanın en etkili yollarından birisi kuru ciltlere özel üretilmiş, yağ ve nem oranı yüksek cilt bakım kremleridir. Kremlerin özellikleri ve mevsimlerine göre seçim durumu karşısında çeşitlilik bir hayli fazladır. Yaz kış ayrımı olarak kullanılacak kremlerin içeriği oldukça önemlidir.
Araştırma yapmadan ve doktor tavsiyesi olmadan ürün kullanmamaya özen gösteriniz. Mevsimsel şartlar göz önüne alındığında kış aylarında normal ciltlerde görülen kuruma ve pul pul görünüm var iken kuru ciltlerde bu durum daha ileri seviyedir. Bu yüzde kış aylarında sert havalara karşı cildin korunması ve yağ, nem oranını gözeterek uygun nemlendirici krem seçmek oldukça önemlidir.

Cildinizi Nazikçe Temizlemeye Özen Gösteriniz

Cildiniz kuru ise bu 6 adımı mutlaka uygulayın bu 6 adımdan bir diğeri ise cilt temizliğini yaparken uygulanılan basınç ve yardımcı ürünlerdir. Cilt bakımı her gün sabah akşam olmak üzere yapılan ve derinlemesine temizliğin yapıldığı aralıklardır. Sabahları makyaj öncesi temiz cilt ve gece yatmadan önce temiz cilt için bu adımları gerçekleştirilir.
Bu cilt temizliği esnasında kuru cilt tipine sahip bireylerin yüzlerine sert cisimlerle temizlememesi, yoğun kese yapılmaması ve bastırma işleminin uygulanmaması oldukça önemlidir. Hassas ve kuru olan cilt bu durumlar karşısında daha sıkıntı yaratacaktır. Cilt kuruluğuna önlem için maske önerileri için tıklayınız.

İçeriği Doğal Üretilmiş Yağların Kullanımı

Cildiniz kuru ise bu 6 adımı mutlaka uygulayın bu adımlardan bir diğeri ise kuru ciltlerin ihtiyacı olan nem dengesini yakalaması adına üretilmiş olan doğal içerikli yağların kullanımıdır. Özel üretilen bu yağları teninize adeta masaj yapar gibi küçük dokunuşlar uygulayarak ve nazikçe sürülmelidir.
Herhangi bir yağ, cilt kremi ve ilaç kullanımına başlamadan önce mutlaka alanında uzman hekimlerce muayene edilmeli ve doktor tavsiyesi ile hareket edilmelidir.

Not: Cilt tipine sahip olan bireylerin normal cilt tipine sahip bireylere göre cilt bakımında daha hassas olmaları ve bilinçli ürün kullanımı yapmaları gerekir. Öncelik sağlıklı beslenme ve bol su tüketimi olmakla beraber cilt bakımı ürünlerinin içeriğine dikkat edilmelidir.