Bodrumspor’un Hedefi Spor Toto 1. Lig’te Kalıcılık

1931 yılında kurulan Bodrumspor Kulübü, TFF 1. Lig’e çıkmanın büyük sevincini ve heyecanını yaşıyor. Bodrumspor Kulübü Başkanı Rıza Karakaya, Bodrumspor’un ilk kez bu kadar yükseldiğini söylüyor. Kulüp, mevcut takımı bozmamayı ve Spor Toto 1. Lig’te kalıcı olabilmeyi hedefliyor. Var olan kadrosuyla başarıyı yakalayacağına inan Bodrumspor, 1. Lig’te kalıcı olmanın yanı sıra, ileriye adım atmayı hesaplıyor.

1931 yılında kurulan Bodrumspor Kulübü, TFF 1. Lig’e çıkmanın büyük sevincini ve heyecanını yaşıyor. Bodrumspor Kulübü Başkanı Rıza Karakaya, Bodrumspor’un ilk kez bu kadar yükseldiğini söylüyor. Kulüp, mevcut takımı bozmamayı ve Spor Toto 1. Lig’te kalıcı olabilmeyi hedefliyor. Var olan kadrosuyla başarıyı yakalayacağına inan Bodrumspor, 1. Lig’te kalıcı olmanın yanı sıra, ileriye adım atmayı hesaplıyor.

Bodrumspor Süper Ligi ve Şampiyonlar Ligi’ni Amaçlıyor

12 branşa sahip Bodrumspor’un yelken ve karate kategorisinden dünya şampiyonları çıkardığına işaret ediliyor. Karakaya, Bodrumspor’un saha ve tesis ile fiziki koşul seviyelerinin süper lig seviyesine getirilmesi ve tesislerin üst liglere göre hazırlanması durumunda, Bodrumspor’un kalıcılığının sağlanabileceğini vurguluyor. Bodrumspor’un kesinlikle Süper Lig’i hak ettiğini de ekliyor. Devlet büyüklerine, Bodrum’a yaraşır bir butik stat kazandırılması konusunda sesini duyurmak istiyor.

Takımın doğru zemine oturup, fiziksel olarak hazır hale gelmesinin ardından ilerlemenin en iyisi olduğunu düşünen Karakaya, Süper Lig ile birlikte Şampiyonlar Ligi’ni de hedefliyor. Zamanı ve günü geldiğinde, hazırlıklı olacak Bodrumspor’un Süper Lig’e çıkacağından hiç kuşkusu olmadığını özellikle belirtiyor. Başkan Karakaya, 12 Ağustos’ta ligin başlayacağını hatırlatarak yeni Malatyaspor ile evlerinde yapılacak maçın hazırlık çalışmalarının iyi şekilde devam ettiğini duyuruyor.

Bu maç için herkesin emeği geçen stat hazırlığında, bir sorun görünmüyor ve bu maça yetişeceği belirtiliyor. Herhangi bir terslik olma durumunda ise maçın, İzmir Bornova Aziz Kocaoğlu Stadyumu’nda oynanacağı ifadeleri kullanıyor.

Bodrumspor Alt Yapıda da Çok Güçlü Olduğunu Kanıtlıyor

Rıza Karakaya, devlet büyükleri tarafından bu tarz tesislerin kendilerine kazandırılacağına inanıyor. Bodrumspor, alt yapıda da ne kadar güçlü olduğunu kanıtlıyor. Kulüp, bu sene 19 yaş altı takımın yaşadığı şampiyonlukla kulüp, gurur duyuyor. Başkan Rıza Karakaya yönetiminde, son sekiz yılda yetiştirilen ve alt yapıdan gelen 15-18 yaşları arasındaki 7 futbolcunun profesyonel sözleşmeye imza attığı biliniyor.

Profesyonel takıma kendi öz kaynaklarından genç futbolcuları kazandırdıklarını söyleyen Karakaya, Bodrumspor’un geleceğini bu gençlerin kurtaracağına inanıyor ve onlara çok güveniyor. 8 yıldır altyapıya verilen emeğin meyvelerini almaya başlayan Bodrumspor tarihindeki en mutlu günlerini yaşıyor.  Bodrumspor, güzel ve güneşli günler göreceğine canı gönülden inanıyor.

Bodrumspor Spor Toto 1. Lig’de Forma Giymeyi Hak Ediyor

Kulübün teknik heyeti ile futbolcularının 1. Lig’de çok daha başarılı olacağını dile getiren Rıza Karakaya, İstanbulspor, Ümraniyespor ve Hatayspor’u örnek vererek takımına fazlasıyla güvendiğini vurguluyor. Rıza Karakaya, yaptığı açıklamalarda takım olgusunun bozulmayacağını ve bu olgu bozulmadan başarının yakalanmaya çalışılacağını, gereken takviyelerin yapılacağını dilinden düşürmüyor.

Bodrumspor Taraftarı Takımını Yalnız Bırakmıyor

İzmir’de oynanan final maçında kendi evlerindekinden daha kalabalık bir seyirci kitlesi olduğuna dikkat çeken Rıza Karakaya, takımını hiçbir zaman yalnız bırakmayan Bodrumspor taraftarına teşekkür etmeyi ihmal etmiyor.

Her görüşten insanın, Bodrumspor armasının arkasında birleştiğini söyleyerek sözlerine devam eden Karakaya, bu tarz desteklerin kendilerini onurlandırdığını ve mutluluk verdiğini söylüyor. Takımın, Süper Amatör Lig’den 1. Lig’e yükselmesinde birlik ve beraberliğin katkısının önemine de dikkat çekiyor.

Öncelikli olarak, Bodrumspor’un hem iyi hem de kötü gününde daima yanında olan “Asi Tayfa” taraftar grubunun oldukça vefalı olduğunu belirten Başkan, ayrıca Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’a, Onursal Başkan Fikret Öztürk’e ve ailesine de teşekkürlerini iletiyor.