Altay Teknik Direktörü Sinan Kaloğlu’nun Hedefi Ligde Kalmak

İnternette yayınlanan bir canlı programda Süper Lig’den düşen ve Spor Toto 1. Lig takımlarından olan Altay’ın teknik direktörü Sinan Kaloğlu, hedefinin ligde kalmak olduğunu söylüyor. Ligde kalma hedefi ile bu yeni sezonda canla başla mücadele edeceklerini dile getiriyor. Siyah beyazlı takımın 41 yaşındaki direktörü, bu senenin hem kendisi hem de takımı için oldukça zorlu bir lig olacağını vurguluyor. Kaloğlu, açıklamasında Altay gibi Süper Lig’den düşen Malatyaspor’u da zorlu bir sürecin beklediğini söylüyor.

Transfer yasağının hala devam ettiği Altay’da, kulübünün birçok oyuncusunu kaybettiğini de vurgulayarak şampiyon olmak için uğraş veren takımların güçlü transferler yaptıklarına ve büyük paralar harcadıklarına dikkat çekiyor. Dikkatleri özellikle, 2. Lig’den gelen Bodrumspor, Sakaryaspor ve Pendikspor güçlü kadrolarına çekiyor. Sinan Kaloğlu, 1. Lig’de er alan 19 takımdan en az 6 takımın şampiyonluğa oynayacağını ve 4 takımın 2. Lig’e düşeceğini hatırlatıyor.

Altay’ın kendisi için farklı olduğunu söyleyen Teknik direktör, oldukça güçlü takımların yer aldığı bu zorlu ligde, ligde kalmanın takımı için fazlasıyla değerli olduğunu ekliyor. Kendi kulübü olması yüzünden, bu sene de Altay’da kalan Sinan Kaloğlu’nun, Süper Lig’in son sekiz haftasında göreve getirildiği biliniyor. Kaloğlu açıklamasında, önce aile ortamının sağlanıp takım olunması gerektiği mesajını veriyor.